Samsung Galaxy S24
Price range: 799 kr through 2499 kr
Laga Samsung Galaxy S24 i Stockholm
Galaxy S24 kom i januari 2024 och är den kompakta modellen i serien: 6,2 tums Dynamic AMOLED 2X med LTPO 1–120 Hz och 2600 nits, Exynos 2400, 50 MP huvudkamera och 4000 mAh batteri. Ramen är aluminium och glaset Gorilla Glass Victus 2. Vi lagar den på plats hos oss på Sveavägen 74 i Stockholm, oftast medan du väntar.
Skärmbyte Samsung Galaxy S24 – 2799 kr
Skärmen och ramen sitter ihop som en enhet, så vid ett skärmbyte byts hela modulen. Vi använder skärm i originalkvalitet, eftersom en kopia tappar både den variabla uppdateringsfrekvensen och den höga ljusstyrkan. Bytet tar normalt 45–60 minuter.
Batteribyte Samsung Galaxy S24
Originalkvalitet – 1049 kr
Originalcellen på 4000 mAh. Full kapacitet, korrekt batterihälsa i systemet och stöd för snabbladdning. Det är den vi rekommenderar om du ska behålla telefonen länge.
OEM-kvalitet – 899 kr
En billigare cell som fungerar bra i vardagen och är ett vettigt val om du tänker byta telefon inom ett år. Bytet tar cirka 45 minuter.
Byta baksida Samsung Galaxy S24 – 899 kr
Baksidan är limmad och värms loss, så räkna med ungefär en timme. Vi monterar nytt glas med rätt färg och passform, och trådlös laddning fungerar som den ska efteråt.
Laddkontakt Samsung Galaxy S24 – 1199 kr
Laddar telefonen långsamt eller bara i vissa vinklar är det oftast smuts eller en böjd pinne i USB-C-porten. Vi rengör och mäter först, och är porten lös eller helt död byter vi hela laddkortet för 1199 kr.
Kameror
Bakre kamera 2599 kr när bilderna blivit suddiga, skakiga eller svarta. Främre kamera 1199 kr. Har bara det yttre glaset över kamerorna spruckit räcker det oftast med att byta kameralinsen – kom in så mäter vi upp det.
Högtalare, mikrofon, vattenskada och lödning
Vi lagar även högtalare, samtalshögtalare, mikrofon, vibration och antenn på Galaxy S24, och gör sanering av vattenskada samt lödning på moderkort. Ring oss på 08 656 77 40 eller kom förbi butiken så får du ett fast pris innan vi börjar.
Garanti
Vi lämnar 6 månaders garanti på alla reparationer och reservdelar. Sanering av vattenskada är undantagen och lämnas utan garanti, eftersom en fuktskada kan fortsätta att utvecklas i kretsarna efteråt.
Hitta hit
Du hittar oss på Sveavägen 74 i centrala Stockholm, två minuter från Rådmansgatans tunnelbana. Kom in utan att boka tid – de flesta reparationer av Galaxy S24 blir klara medan du väntar.
Samsung Galaxy S24 reparation i Stockholm
Vi gör skärmbyte, glasbyte och batteribyte på Samsung Galaxy S24 i Stockholm. Verkstaden ligger på Sveavägen 74 i Vasastan, nära T-Centralen och Odenplan, och du behöver inte boka tid. Reparera Samsung Galaxy S24 medan du väntar.
Samsung Galaxy S24 repair in Stockholm
Samsung Galaxy S24 screen replacement, battery replacement and charging port repair in Stockholm. Walk in at Sveavägen 74, English spoken.
Product Details
Har du problem med din Samsung Galaxy S24. Det kan lösas enkelt med hjälp av en professionell tekniker .
Har din Samsung enhet dött eller blivit vattenskadad? Oroa dig inte, vi har lösningen.
Oavsett om det handlar om en sprucken skärm, ett trasigt batteri eller andra problem kan vi hjälpa dig .
En tekniker kan reparera en skadad skärm, byta ut ett defekt batteri eller en laddkontakt. De kan också byta ut samtalhögtalare, kamera och andra komponenter som kan vara skadade.
Det är viktigt att välja en erfaren och pålitlig tekniker för att reparera din Samsung enhet eftersom det garanterar att reparationen utförs korrekt och säkert.
Att reparera din Samsung Galaxy S24 är en kostnadseffektiv lösning som kan spara pengar jämfört med att köpa en ny enhet. Så om du upplever problem med din Samsung enhet, kontakta oss idag för snabb och professionell reparation!
